ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
    mahdis.m80
    مدیر ورزش
    سرپرست ویراستاران
    تیم منتقدان رمان
    تیم ویراستاران رمان
    تیم مدیران
    2,149
    3,722
    نقل قول نوشته اصلی توسط golbahar نمایش پست ها
    نظر من اینه که چون ما نویسنده ها رو ندیدیم که اگه توی خیابونی جایی ببینیمشون بخوایم بریم جلو،
    خب گلم تو داری میگی برنامه های تلویزیونی یعنی اونایی هم که میرن توی برنامه ها چون دیده شدن طرفدار دارن،
    من الان خیلی از نویسنده هایی که قلمشون رو دوست دارم دلم میخواد ببینمشون ولی نمیدونم کجا و چه جوری پیداشون کنم؟
    امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی
    منظورت اینه که شرایط دیده شدن برا نویسنده هاایجاد شه؟!
    سهم من چشمانی که پر می شود از بغض
    سهم تو چشمانی که پر می شود از شوق
    تکلیفش مشخص نیست
    شریک دزد است یا رفیق قافله...
    #مَه-دیس
    "می خوام بخونم از چشمای تو"
    http://forum.cafeghalam.com/thread6689.html

"کُک"
    http://forum.cafeghalam.com/thread8832.html

کانال تلگرام:@mahdismeskini
    پیج اینستاگرام:Meskini_mahdis

مهدیس مسکینی

2. 2
    mahdis.m80
    مدیر ورزش
    سرپرست ویراستاران
    تیم منتقدان رمان
    تیم ویراستاران رمان
    تیم مدیران
    2,149
    3,722
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mim__Banoo نمایش پست ها
    اول از همه سلام
    هنر نویسندگی خیلی مظلوم واقع شده ولی هنر نقاشی هم به نظرم واقعا مظلوم واقع شده در صورتی که من دیدم کشور های دیگه خیلی برای نقاشی ارزش قائلن
    خب حالا از بحث خارج نشیم
    به نظر من مقصر اصلی تکنولوژی هستش ولی از اون جایی که با گذشت زمان عقل انسان رشد میکنه چه دیر یا زود ما به این تکنولوژی دست میافتیم ... به جای اینکه بیایم دنبال مقصر باشیم باید دنبال چاره راه باشیم ... راهی که به ذهنم افتاد انتشارات مختلف میتونن برای خودشون کمپینی بزنن و اعضایی رو بپذیرن و همچنین توی یک مدت مشخص قرعه کشی بشه و به یک یا دو نفر یک کتاب به صورت رایگان هدیه داده بشه
    به هر حال این پیشناهاد من بود ... نمیدونم که تکراریه یا نه ! ولی به هرحال ایدمو گفتم
    خیلیم خوبه
    تکلیفش مشخص نیست
    #مَه-دیس

"کُک"

مهدیس مسکینی

4. 1
    mahdis.m80
    مدیر ورزش
    سرپرست ویراستاران
    تیم منتقدان رمان
    تیم ویراستاران رمان
    تیم مدیران
    2,149
    3,722
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa نمایش پست ها
    ضربه اصلیو به این قضیه فضای مجازی زده با کتاب های اینترنتی که همون تعداد کمی از مردم که کتاب میخونند، به کتاب های رایگن عادت کنند و براشون قابل درک نباشه برای رمانی که یمشه رایگان خون 45 هزار تومان پول بدن....
    از طرف دیگم جذاب تر بودن، سرگرمی های دیگه برای مردمه!متاسفانه سطح کیفی رمان های ایرانی باید بالاتر بره اما متاسفانه خیلی از پیکسوت ها وضع موجود رو متناسب میدونن س حالا حالا ها باید در زمینه جذاب شدن رمان ها در جا زد
    یه چیز دیگم هست که کتاب در ایران خیلی زمینه های محدودی داره، یعنی مطابق با سلیقه های متفاوت نیست... نمیشه جنایی که صرفا جنایی باشه یا تخیلی یا .. رو پیدا کرد یا اگه باشن خیلی محدود و گمنام
    پس وضعیت کتاب ایران پاسخگوی نیاز ها نیست ر مقایل هم ازش استقبال نمیشه
    اینم باید در نظر گرفت که حتی اگه تمامی شرایط برای خوندن کتاب مهیا باشه، خیلی از هموطن های عزیز کتاب خوندنو بیهوده میدونن
    ولی خوشبختانه رسانه ها دارن سعیشونو برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی می کنند
    مهسا جان الان پیشنهاد و راهکارت برای درمان این درد چیه؟!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh nakhgvn نمایش پست ها
    تایپگ خوبیه
    ممنون ازمهدیس عزیزم
    ملت ما فقرفرهنگی دارن الان همونطور ک مثال زدی اگه یه نویسنده روکسی توخیابون ببینه شاید دونفرم نشناسنش!درحالی که اگه یه فرد بازیگرو ببینن نوددرصدافراد میشناسنش دورش جمع میشن وازش امضامیخوان!!درحالی که نویسندگی هم مثل بازیگری هنره بلکه حتی سخت تر!
    خیلی عالی میشه اگه توکشورمون فرهنگ سازی بشه که ملت ما به نویسنده های عزیز و زحمت کش اهمیت بدن!
    راهکاری براش داری گلم؟!
    تکلیفش مشخص نیست
    #مَه-دیس

"کُک"

مهدیس مسکینی

6. 1
    مسیحا بزرگان
    کاربر ثابت
    832
    1,042
    درود به همه
    سپاس از مهدیس جان بابت چنین تایپیک فعال و خوبی
    من تا الان بحثتونو دنبال کردم و نظراتو خوندم و خیلی چیزا یاد گرفتم
    حقیقتا این موضوع چیزی نیست که با یک ساعت فکر راه حلی براش پیدا کرد بلکه باید روزها اندیشه کرد. باید تدبیر کرد
    فقط فکر من و چند نفر دیگه کافی نیست داریم درمورد یک ملت ایران حرف میزنیم. مقصر زیاده و دوستان هم گفتن مثلا الوده شدن قلم بعضی از نویسنده ها به پورن و افکار زشت،کم کاری رسانه ها و غیره
    اما از نظر من وقتشه که تغییر کنیم. از تربیت پدر و مادر ها میشه شروع کرد. البته من سنم آنقدر ها بالا نیست که بخوام در مورد این چیز ها اظهار نظر کنم اما اگر من خودم روزی یه مادر بشم،پسرم یا دخترم رو(فرقی نمیکنه)همیشه به خوندن کتاب تشویق میکنم. براش کتاب های مختلف میگیرم و اگر خودش مایل به خوندن نباشه من براش میخونم. و اگر روزی بچم داستانی بنویسه پشتش رو میگیرم و مثل بعضی پدر مادر ها همش سرمو تو گوشیم نمیکنم!یا تلوزیون!
    بچه ها مثل یک لوح سفیدن تا وقتی که بزرگ بشن محیط،پدر و مادر و دوستان میتونن لوح افکارشون رو پر کنن. پدر و مادر من زیاد به نوشتن و خواندن علاقه ی خاصی ندارن. مادرم بیشتر علاقه داره اما پدرم گاهی میگفت که باید دکتر بشی بعد نویسنده. خب این حرف اشتباهه. حداقل باید حرف "باید" این وسط برداشته شه. بچه رو زورش نکنید که از نوشتن فاصله بگیره!درسته پدر و مادر خوبی بچشونو میخوان اما این حرف روی روحیه ی بچه و اعتماد به نفسش تاثیر میذاره. من این حرفهارو شنیدم که میگم. به خاطر اینه که نویسندگی و نقاشی جایگاه پایین تری از بقیه ی شغل ها و درامد کمتری داره. خیییلی کمتر.
    حرف های زیادی هست...که میگن"هنر فقر میاره""هنر آب و نون نمی شه""هنر درامد نداره"
    که اینم باز میشه گفت که به خاطر استقبال کم جامعه از کتاب ها و نویسنده هاست.
    مدارس هم میتونن اقدام کنن. کار خوبی که الان بعضی از مدارس در پیش گرفتن اینه که نمایشگاه کتاب میزنن توی مدرسه و بچها و دانش اموزا با خودشون پول میارن و کتاب میخرن. ولی خیلی کم هست خیلی کم. کاش بیشتر بشه.
    بعضی پدر و مادر ها هم میگن:اخه نوشتن به چه دردت میخوره؟بیا برو فلان کن فلان کن از فلانی یاد بگیر...
    این حرف "اخه نوشتن به چه دردی میخوره؟"خیلی عذاب دهندست.این یه علاقست!مگه حتما باید به دردی بخوره؟!
    نویسنده ها نوعی خیر هستن. نوعی فداکار. مگه نمیگن وقت طلاست؟نویسنده ها ساعت ها وقت(همچنین سرمایه) میذارن برای نوشتن. تا ما بخونیم لذت ببریم استفاده کنیم یاد بگیریم!پس هر نویسنده میلیون ها طلا خرج میکنه فقط برای اینکه قلمش به گوش یا چشم ما برسه. و ارزش این طلاها بیشتر از هر طلای زرد رنگ دیگریه. چرا که اون طلا گرچه نمیشه دیدش اما ارزش معنوی داره. وگرنه فکر میکنید اون نویسنده نمی تونست بشینه توی خونش و پا رو پا بندازه مثل بقیه؟
    نسل ما باید تغییر کنه منکه نمیتونم شمارو تغییر بدم خواننده ی عزیز. شما خودت باید تغییر کنی. نباید پدر یا مادر این چنینی بشی. همیشه گفتن از خودت شروع کن و به بقیه برسون. وقتی من اینطوری باشم...فرزندمم همین میشه و فرزند فرزندمم همچنین.....
    ببخشید که زیاد حرف زدم اما لازم میدونستم که بگم.
    اگر چیزی هم یادم بیاد دوباره میام و میگم و همواره این بحث رو دنبال میکنم.
    با تشکر و سپاس از مهدیس جان
  8. 2
    Aida Parhizkari
    کاربر تازه وارد
    1,019
    16
    به نظر من این مشکل باید توی سنین پایین تر حل بشه،مثلا توی دوران ابتدایی یا راهنمایی بچه ها رو به هنر تشویق کرد،نه تنها نویسندگی بلکه نقاشی، موسیقی و هر هنر دیگه ای که وجود داره و یه جورایی اونارو به هنر وابسته کرد.خدا رو شکر توی چند سال اخیر که شیوه آموزش در مدارس تغییر کرده چند تا کتاب به کتاب های آموزشی اضافه شده که مهارت های نوشتن و نقاشی و موسیقی و ... رو آموزش میده؛هرچند که دانش آموزها علاقه چندانی به کتاب ها نشون نمیدن ولی این خودش غنیمته.اما شرایط بازیگرها هم اونجور که باید خوب نیست البته من اینو با توجه به حرف های خانوم زکریا توی برنامه دورهمی میگم ولی خودم هم به چشم چیزهایی رو دیدم .مثلا همین چند روز پیش که برای دیدن فیلم فروشنده به سینما رفته بودم،تقریبا سی نفر توی سالن صد و پنجاه نفره نشسته بودن و منتظر دیدن فیلم بودن.پس فرهنگ جامعه برای حمایت از هر هنری ضعیفه و نه فقط نویسندگی و من واقعا نمیدونم چطوری میتونیم مردم رو به سوی هنر سوق بدیم چون واقعا کار سختیه....
    ویرایش توسط Aida Parhizkari : 2016/09/19 در ساعت 16:27
  10. 1
    mahdis.m80
    مدیر ورزش
    سرپرست ویراستاران
    تیم منتقدان رمان
    تیم ویراستاران رمان
    تیم مدیران
    2,149
    3,722
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسیحا بزرگان نمایش پست ها
    درود به همه
    سپاس از مهدیس جان بابت چنین تایپیک فعال و خوبی
    من تا الان بحثتونو دنبال کردم و نظراتو خوندم و خیلی چیزا یاد گرفتم
    حقیقتا این موضوع چیزی نیست که با یک ساعت فکر راه حلی براش پیدا کرد بلکه باید روزها اندیشه کرد. باید تدبیر کرد
    فقط فکر من و چند نفر دیگه کافی نیست داریم درمورد یک ملت ایران حرف میزنیم. مقصر زیاده و دوستان هم گفتن مثلا الوده شدن قلم بعضی از نویسنده ها به پورن و افکار زشت،کم کاری رسانه ها و غیره
    اما از نظر من وقتشه که تغییر کنیم. از تربیت پدر و مادر ها میشه شروع کرد. البته من سنم آنقدر ها بالا نیست که بخوام در مورد این چیز ها اظهار نظر کنم اما اگر من خودم روزی یه مادر بشم،پسرم یا دخترم رو(فرقی نمیکنه)همیشه به خوندن کتاب تشویق میکنم. براش کتاب های مختلف میگیرم و اگر خودش مایل به خوندن نباشه من براش میخونم. و اگر روزی بچم داستانی بنویسه پشتش رو میگیرم و مثل بعضی پدر مادر ها همش سرمو تو گوشیم نمیکنم!یا تلوزیون!
    بچه ها مثل یک لوح سفیدن تا وقتی که بزرگ بشن محیط،پدر و مادر و دوستان میتونن لوح افکارشون رو پر کنن. پدر و مادر من زیاد به نوشتن و خواندن علاقه ی خاصی ندارن. مادرم بیشتر علاقه داره اما پدرم گاهی میگفت که باید دکتر بشی بعد نویسنده. خب این حرف اشتباهه. حداقل باید حرف "باید" این وسط برداشته شه. بچه رو زورش نکنید که از نوشتن فاصله بگیره!درسته پدر و مادر خوبی بچشونو میخوان اما این حرف روی روحیه ی بچه و اعتماد به نفسش تاثیر میذاره. من این حرفهارو شنیدم که میگم. به خاطر اینه که نویسندگی و نقاشی جایگاه پایین تری از بقیه ی شغل ها و درامد کمتری داره. خیییلی کمتر.
    حرف های زیادی هست...که میگن"هنر فقر میاره""هنر آب و نون نمی شه""هنر درامد نداره"
    که اینم باز میشه گفت که به خاطر استقبال کم جامعه از کتاب ها و نویسنده هاست.
    مدارس هم میتونن اقدام کنن. کار خوبی که الان بعضی از مدارس در پیش گرفتن اینه که نمایشگاه کتاب میزنن توی مدرسه و بچها و دانش اموزا با خودشون پول میارن و کتاب میخرن. ولی خیلی کم هست خیلی کم. کاش بیشتر بشه.
    بعضی پدر و مادر ها هم میگن:اخه نوشتن به چه دردت میخوره؟بیا برو فلان کن فلان کن از فلانی یاد بگیر...
    این حرف "اخه نوشتن به چه دردی میخوره؟"خیلی عذاب دهندست.این یه علاقست!مگه حتما باید به دردی بخوره؟!
    نویسنده ها نوعی خیر هستن. نوعی فداکار. مگه نمیگن وقت طلاست؟نویسنده ها ساعت ها وقت(همچنین سرمایه) میذارن برای نوشتن. تا ما بخونیم لذت ببریم استفاده کنیم یاد بگیریم!پس هر نویسنده میلیون ها طلا خرج میکنه فقط برای اینکه قلمش به گوش یا چشم ما برسه. و ارزش این طلاها بیشتر از هر طلای زرد رنگ دیگریه. چرا که اون طلا گرچه نمیشه دیدش اما ارزش معنوی داره. وگرنه فکر میکنید اون نویسنده نمی تونست بشینه توی خونش و پا رو پا بندازه مثل بقیه؟
    نسل ما باید تغییر کنه منکه نمیتونم شمارو تغییر بدم خواننده ی عزیز. شما خودت باید تغییر کنی. نباید پدر یا مادر این چنینی بشی. همیشه گفتن از خودت شروع کن و به بقیه برسون. وقتی من اینطوری باشم...فرزندمم همین میشه و فرزند فرزندمم همچنین.....
    ببخشید که زیاد حرف زدم اما لازم میدونستم که بگم.
    اگر چیزی هم یادم بیاد دوباره میام و میگم و همواره این بحث رو دنبال میکنم.
    با تشکر و سپاس از مهدیس جان
    مرسی از نظرت... کاملاً موافقم باهات
    تکلیفش مشخص نیست
    #مَه-دیس

"کُک"

مهدیس مسکینی

12. 1
    مسیحا بزرگان
    کاربر ثابت
    832
    1,042
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aida Parhizkari نمایش پست ها
    به نظر من این مشکل باید توی سنین پایین تر حل بشه،مثلا توی دوران ابتدایی یا راهنمایی بچه ها رو به هنر تشویق کرد،نه تنها نویسندگی بلکه نقاشی، نویسندگی و هر هنر دیگه ای که وجود داره و یه جورایی اونارو به هنر وابسته کرد.خدا رو شکر توی چند سال اخیر که شیوه آموزش در مدارس تغییر کرده چند تا کتاب به کتاب های آموزشی اضافه شده که مهارت های نوشتن و نقاشی و موسیقی و ... رو آموزش میده؛هرچند که دانش آموزها علاقه چندانی به کتاب ها نشون نمیدن ولی این خودش غنیمته.اما شرایط بازیگرها هم اونجور که باید خوب نیست البته من اینو با توجه به حرف های خانوم زکریا توی برنامه دورهمی میگم ولی خودم هم به چشم چیزهایی رو دیدم .مثلا همین چند روز پیش که برای دیدن فیلم فروشنده به سینما رفته بودم،تقریبا سی نفر توی سالن صد و پنجاه نفره نشسته بودن و منتظر دیدن فیلم بودن.پس فرهنگ جامعه برای حمایت از هر هنری ضعیفه و نه فقط نویسندگی و من واقعا نمیدونم چطوری میتونیم مردم رو به سوی هنر سوق بدیم چون واقعا کار سختیه....
    دقیقا منم موافقم
  14. 3
    mahdieh nakhgvn
    کاربر ثابت
    10
    151
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdis.m80 نمایش پست ها
    مهسا جان الان پیشنهاد و راهکارت برای درمان این درد چیه؟!

- - - Updated - - -

راهکاری براش داری گلم؟!

اگه راهکاری براش بود که عالی میشد ولی ماخودمونم میتونیم فرهنگ سازی کنیم!نمیدونم شنیدین یانه ولی تویکی ازکشورها مردمشون وقتی یه کتابو میخونن میزارن تومکان های عمومی مثلا ایستگاه های اتوبوس بعد نفربعدی اون کتابو میخونه و سرجاش میزاره اگه ما اونقدر جنبه داشته باشیم ک کتاب رو سالم سرجاش بذاریم!چقدر این فرهنگ فرهنگ قشنگی میشه
  16. 1
    saba.mb
    کاربر ثابت
    112
    226
    به نظرم اگر کتاب خوب باشه هر کسی ازش استقبال می کنه. نویسنده های بزرگی هستند که هر کس کتاب هاشون رو خونده پشیمون نشده. مثل خانوم زویا پیرزاد. مثل صادق هدایت. مثل محمود دولت آبادی و خیلی نویسنده های بزرگ دیگه. به نظرم مشکل از خود ما هست! چرا کتاب خوب نمی خونیم؟ چرا از نویسنده های خوب حمایت نمی کنیم؟ خیلی ها هستن که حقشونه نوبل ادبیات بگیرن ولی گمنامن! چرا؟ چون وقتی به کتاب نگاه می کنیم و می بینیم نویسنده اش مشهور نیست یا چاپ کتابش با تیراژ بالا نیست، نمی خریم. اگر انتشارات مطرح نباشه ازش خرید نمی کنیم. به نظر من الآن خندوانه بهترین کار ممکن رو داره انجام میده! تبلیغ کتاب. کتاب هایی که باید خوندتشون. کتاب های دفاع مقدس که تن آدم رو می لرزونه و قهرمان های گمنام رو باهاش می شناسیم. حالا با گذاشتن جایزه های خوب مردم رو ترغیب می کنه. چند نفر تو ایران برنامه ی کتاب باز رو می بینن؟ چند نفر می دونن "نخل" اثر مرادی کرمانی قراره به عنوان کتاب درسی برخی از کشورها انتخاب شه؟ اخبارمون اصلا این ها رو اطلاع رسانی می کنه؟ کسایی که میان نمایشگاه کتاب یا شهر کتاب ها و کافه کتاب ها، چند نفر به خاطر کتاب میان؟ میان یه عکسی بگیرن و به اشتراک بذارن یا اینکه تیریپ هنری بردارن و هنگام نوشیدن قهوه یه نگاه سرسری به کیمیاگر پائولو کوئیلو بندازه؟ و اما راجب خانوم پوراصفهانی که توی مجازی واقعا موفق بودن و همه ی ماهایی که تو نودوهشتیا بودیم رمان هاشون رو دوست داشتیم. اینکه میگین کمتر از دویست نفر رفتن دیدارشون. خب بیشتر طرفدارهای ایشون نوجوان و جوان هستند و شاید امکانش نبوده. ولی توی نمایشگاه کتاب استقبال خوبی ازشون شد. کتاب همیشه به عنوان رسانه ای آموزنده بوده. اما الآن... همه جا پر شده از رمان های پورن. رمان هایی که اعتماد به نفس دختر ها رو پایین میاره. بابا جان اینجا ایرانه ها! شراب می دونین فروشش ممنوعه؟ می دونین که پارتی می گیرن پلیس میاد جمع می کنه؟ می دونین منشی ها آدمایه شریفی هستن نه اونقدر کثیف که همیشه با مدیرشون رو هم بریزن؟ می دونین زندگی ایرانی ها اونقدر مستحکمه که به خاطر مسئله های مزخرف بهم نمی خوره ؟ می دونین حرمت عشق چقدر بالاس؟ می دونین اول باید خدا و خودمون رو بشناسیم و بعدش عشق رو؟ می دونین بیشتر از 90% مردم ایران مسلمونن؟ می دونین نماز می خونن و روزه می گیرن و هر وقت کارشون گیر افتاد یاد خدا نمی افتن؟ اینجا ایرانه! با دین اسلام! با مذهب تشیع! با احترام به والدین! اینجا پدر و مادرها بچه هاشون رو دوست دارن و شاید خیلی کم اتفاق بیفته که بخوان برای فرار از خانواده تن به ازدواج صوری بدن! تو رو خدا یه ذره فقط یه ذره به این عقاید احترام بذارین. یه ذره دور و برتون رو بشناسین بعد رمان بنویسین. اول بدونین که پزشکی 7 ساله بعد بیاین پزشک بیست و ساله رو وارد رمانتون کنین. اونقدری که تو رمان ها دانشجوی معماری و گرافیک هست تو جامعه واقعی نیست! الآن تو ایران جمعیت داره پیر می شه. تک فرزندیه. پس این همه دوقلو نیارین تو رمانتون. اینجا مردا تعصب و غیرت دارن! نگین پدر و مادرمون به رابطه با پسرا ایرادی نمی گیرن. تو تهران تعداد مازراتی ها انگشت شمار و پژو و پراید بی شماره! اینجا بیشتر مردم قشر متوسط رو به پایین یا بالا هستند نه مرفح بی درد! حرف تو دلم زیاد هست که نمی تونم تو قالب کلمات بگنجونمش. چیزی بنویسین که با خوندنش از کار بدی اجتناب کنیم نه اینکه جوون ها رو به خوردن مشروب و سیگار کشیدن و پارتی رفتن ترغیب کنین. ماها رو از عواقب این کارها بترسونین نه اینکه به اون سمت سوقمون بدین. به نظرم حالا که ما تو کافه قلم جمع شدیم، بیاین یه تلنگری تو ادبیات مدرنمون ایجاد کنیم. فقط و فقط به ایده های جدید نیاز داریم. باید طوری بشه که همه رو به خوندن تشویق کنه. بیشتر رمان هایی که می خونیم از همون لحظه ای که قهرمان داستان وارد میشه می تونیم آخرش رو مشخص کنیم. ما فقط به ایده و حمایت نیاز داریم. ادبیات ایران غنی و پر باره. باید پربار ترش کنیم.
    ویرایش توسط saba.mb : 2016/09/21 در ساعت 21:43
  18. 1
    mahdis.m80
    مدیر ورزش
    سرپرست ویراستاران
    تیم منتقدان رمان
    تیم ویراستاران رمان
    تیم مدیران
    2,149
    3,722
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh nakhgvn نمایش پست ها
    اگه راهکاری براش بود که عالی میشد ولی ماخودمونم میتونیم فرهنگ سازی کنیم!نمیدونم شنیدین یانه ولی تویکی ازکشورها مردمشون وقتی یه کتابو میخونن میزارن تومکان های عمومی مثلا ایستگاه های اتوبوس بعد نفربعدی اون کتابو میخونه و سرجاش میزاره اگه ما اونقدر جنبه داشته باشیم ک کتاب رو سالم سرجاش بذاریم!چقدر این فرهنگ فرهنگ قشنگی میشه
    اومممممممممممم آره موافقم
    تکلیفش مشخص نیست
    #مَه-دیس

"کُک"

مهدیس مسکینی

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع