ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    نیلوفر پارسیان
    ویراستار رمان
    تیم ویراستاران رمان
    171
    1,707

رمان پرستش نگاهت| نیلوفر پارسیان |کاربر انجمن کافه قلم | معرفی و نقد کتاب

"نقد و بررسی رمان پرستش نگاهت"

خلاصه رمان:
    یک اتفاق غیر منتظره تو زندگی هر کسی می تونه بیوفته، اینکه چجوری با اون کنار بیایم بستگی به خودمون داره، به راهی که میریم و انتخابش می کنیم؛
    برای پرستشِ قصه مام تو اوجِ غروری که داره، اون از چیزی که هست دورش میکنه...
    تو راه پر پیچ و خم پرستش و اطرافیانش باهاش همراه باشین:)

مقدمه:
    می دانی!!
    به ما نیاموخته اند که در میان رویا و حقیقت مرزی نیست
    حقیقت ،رویایی است بالغ
    ولی ما رویاهایمان را ترجمان شادیهایمان می دانیم
    مگر نه اینکه تلخی حقیقت در غم آن است
    و غم مبارزه ای است علیه آن
    و نه اینکه حقیقت همان شکل رشد یافته رویاست
    و باز هم نه اینکه در خیال ما،
    رویا را نیز شادیهایمان می سازند
    پس کدام را می توان از دیگری جدا کرد؟
    غصه هایت را در میان آب و گل با لعابهای رنگین پنهان
    کردی که چه شود؟
    هیچ
    عشق را برایم معنا کن
    اگر می خواهی نگهم داری دوست من
    از دستم می دهی
    اگر می خواهی همراهیم کنی دوست من
    تا انسان آزادی باشم
    میان ما همبستگی از آن گونه می روید
    که زندگی ما هر دو تن را
    غرقه در شکوفه می کند
    چه بی سرانجام بود
    دیوار را میان انبوهی از آه و درد رها کردن
    غم امانت را برید
    نتوانستی هم بسازی،هم بمانی
    و چه بی سرانجام است
    گفتن از دردی که هیچ کس نمی داند و هیچ کس نمی فهمد!

قسمتی از شعر نو- یغما گلرویی

پ.ن: راوی داستان از دو دیده. بعلت ویرایشِ کاملِ کتاب، ترجیح دادم از دو دید بنویسم، یکی راوی داستان و دیگری نقش اولِ دختر...

مشاور حقوقی: نسرین مالکی
    مشاوره: شیدا قدیمی (مادرِ گلم)
    طراح جلد: ساناز عزیزم

همراهی کنندگان: مادر عزیزم و دوست و همراهِ همیشگیم عمه نازنینم، نسیم جان و دوستای گلم که با دکمه های تشکرشون به من انرژی می بخشند.

ژانر کتاب: عاشقانــــه
    توضیحات اولیه:
    توضیح خاصی ندارم جز اینکه؛
    با دکمه های تشکرتون بهم انرژی میدین:)
    مرسی که هستین:)

ویرایش توسط نیلوفر پارسیان : 2017/07/19 در ساعت 00:35
  2. 7
    سانیا سلطانی
    نویسنده انجمن
    تیم منتقدان رمان
    تیم نویسندگان انجمن
    4,514
    11,294
    سلام و روز خوش خدمت نویسنده عزیز
    بنده مفتخر به نقد رمان شما هستم، باشد که نظراتم در راستای سازندگی و به دور از برداشت شخصی و از روی عدالت باشد
    نام و مقدمه رمان: نام رمان زیبا بود و من به شخصه از نام داستان شما حس خوبی گرفتم، مقدمه هم خوب و در حد کفایت و مرتبط با داستان بود.1/1
    خلاصه : موضوع و کلیت رمان را به درستی نشان نمی داد و اینکه قرار است چه چیز جذابی را حین خواندن متن داشته باشیم جای سوال باقی می گذاشت! خلاصه متاسفانه نقطه کور کار بود، که صد البته با زاویه دیدی متفاوت می توانید خیلی راحت با توجه به توانتان در بازی با کلمات، آنرا از نو بسازید. 2/1
    ژانر:ژانر با توجه به مضمون داستان و روایت اتفاقات تا این چند پست، درست بود هر چند عاشقانه صرف از جذابیت داستان کم می کند! ولی به دلیل اینکه ملزم به دادن نمره در این زمان هستیم ژانر درست انتخاب شده بود.1/1
    موضوع: موضوع داستان شما متاسفانه به دلیل احمال در امر خلاصه نویسی و پست های اندک، حتی کلیتی را در بر نمی گرفت، و نمی شد برچسبی برای موضوع انتخاب کرد و صرف اینکه برای فردی حادثه ای هر چند نا محتمل اتفاق افتد نمی توان از ان موضوعی خاص ساخت و بر این حیث، قابلیت جذب مخاطب و ایجاد هیجان و چیزی جدید را، در بر نداشت . 4/1
    نگارش: علائم نگارشی با توجه به اینکه شما خود جزو ویراستاران محترم هستید، مقبول و به جا بود، تنها چند نکته قابل ذکر اینکه "و" ربط از کلمه قبلی جدا میشود، در صورتی که شما تمامی "و" ها را از کلمه ی قبلی جدا کردید! به عنوان مثال: لب تاب سفیدم و باز کردم، که بهتر است جملاتی از این دست اصلاح شود، استفاده از سه نقطه به نسبت سایر کارها کمتر بود، اما صددرصد می دانید که انها هم باید به حداقل برسند، غلط های املایی هم با توجه به اندک بودنش قابل اصلاح بود.4/3.5
    قلم و محتوا: قلم و محتوای داستان شما زیبا و متفکرانه بود و بازی با کلمات در خور و قابل توجه بود، طوری که حین خواندن داستان لذتی از نوشته ها همراه افکارت میشد، تنها نکته قابل ذکر ایجاد هیجان بیشتر برای ترغیب به خواندن ادامه ی داستان است. 4/3.5
    توصیفات، فضاسازی و شخصیت پردازی: شخصیت پردازی کاراکتر هایتان زیبا و جذاب بود طوری که به راحتی می شد پرستش و خلقیاتش را شناخت، پرهان را شناخت، پدر و مادرش نسا را، همه را به خوبی شناخت و توصیفات هم خوب بود اما نه به قدر کفایت!
    شاید همین کمبود توصیفات و صحنه سازی در رمانتان اگر در اینده کسی قصد خواندن انرا داشته باشد و به رمان هایی نزدیک به سبک عاشقانه ی درام علاقه نداشته باشد زده کند، که با تلفیق و افزودن صحنه سازی ها می توانید این جذابیت را هم به کارتان اضافه کنید.4/3
    جمع امتیازات شما:14
    با ارزوی موفقیت بیشتر
    با تشکر و احترام
    تیم منتقدین کافه قلم
  4. 4
    نیلوفر پارسیان
    ویراستار رمان
    تیم ویراستاران رمان
    171
    1,707
    نقل قول نوشته اصلی توسط سانیا سلطانی نمایش پست ها
    سلام و روز خوش خدمت نویسنده عزیز
    بنده مفتخر به نقد رمان شما هستم، باشد که نظراتم در راستای سازندگی و به دور از برداشت شخصی و از روی عدالت باشد
    نام و مقدمه رمان: نام رمان زیبا بود و من به شخصه از نام داستان شما حس خوبی گرفتم، مقدمه هم خوب و در حد کفایت و مرتبط با داستان بود.1/1
    خلاصه : موضوع و کلیت رمان را به درستی نشان نمی داد و اینکه قرار است چه چیز جذابی را حین خواندن متن داشته باشیم جای سوال باقی می گذاشت! خلاصه متاسفانه نقطه کور کار بود، که صد البته با زاویه دیدی متفاوت می توانید خیلی راحت با توجه به توانتان در بازی با کلمات، آنرا از نو بسازید. 2/1
    ژانر:ژانر با توجه به مضمون داستان و روایت اتفاقات تا این چند پست، درست بود هر چند عاشقانه صرف از جذابیت داستان کم می کند! ولی به دلیل اینکه ملزم به دادن نمره در این زمان هستیم ژانر درست انتخاب شده بود.1/1
    موضوع: موضوع داستان شما متاسفانه به دلیل احمال در امر خلاصه نویسی و پست های اندک، حتی کلیتی را در بر نمی گرفت، و نمی شد برچسبی برای موضوع انتخاب کرد و صرف اینکه برای فردی حادثه ای هر چند نا محتمل اتفاق افتد نمی توان از ان موضوعی خاص ساخت و بر این حیث، قابلیت جذب مخاطب و ایجاد هیجان و چیزی جدید را، در بر نداشت . 4/1
    نگارش: علائم نگارشی با توجه به اینکه شما خود جزو ویراستاران محترم هستید، مقبول و به جا بود، تنها چند نکته قابل ذکر اینکه "و" ربط از کلمه قبلی جدا میشود، در صورتی که شما تمامی "و" ها را از کلمه ی قبلی جدا کردید! به عنوان مثال: لب تاب سفیدم و باز کردم، که بهتر است جملاتی از این دست اصلاح شود، استفاده از سه نقطه به نسبت سایر کارها کمتر بود، اما صددرصد می دانید که انها هم باید به حداقل برسند، غلط های املایی هم با توجه به اندک بودنش قابل اصلاح بود.4/3.5
    قلم و محتوا: قلم و محتوای داستان شما زیبا و متفکرانه بود و بازی با کلمات در خور و قابل توجه بود، طوری که حین خواندن داستان لذتی از نوشته ها همراه افکارت میشد، تنها نکته قابل ذکر ایجاد هیجان بیشتر برای ترغیب به خواندن ادامه ی داستان است. 4/3.5
    توصیفات، فضاسازی و شخصیت پردازی: شخصیت پردازی کاراکتر هایتان زیبا و جذاب بود طوری که به راحتی می شد پرستش و خلقیاتش را شناخت، پرهان را شناخت، پدر و مادرش نسا را، همه را به خوبی شناخت و توصیفات هم خوب بود اما نه به قدر کفایت!
    شاید همین کمبود توصیفات و صحنه سازی در رمانتان اگر در اینده کسی قصد خواندن انرا داشته باشد و به رمان هایی نزدیک به سبک عاشقانه ی درام علاقه نداشته باشد زده کند، که با تلفیق و افزودن صحنه سازی ها می توانید این جذابیت را هم به کارتان اضافه کنید.4/3
    جمع امتیازات شما:14
    با ارزوی موفقیت بیشتر
    با تشکر و احترام
    تیم منتقدین کافه قلم
    متشکرم از نقدِ سازندتون و ممنون بابت زحمتتون
    تمامیِ مشکلات رو قبول دارم و کم و کاستی هارو طی پست های آینده و حتی پست های قبل، رفع میکنم.
    باز هم ممنون
  6. 3
    Darya...
    نویسنده انجمن
    تیم منتقدان رمان
    تیم نویسندگان انجمن
    تیم ویراستاران رمان
    2,343
    81
    سلام و خسته نباشید عزیزم

نام و مقدمه رمان: 2
    نام رمان بخش مهمی از رمان محسوب می شود که خواننده را ترغیب به خواندن اثر شما می کند. اسم انتخابی شما زیباست.
    مقدمه:مقدمه ی خوبی بود و پیشرویی زیبایی داشت که بیشتر به روند داستان اشاره می کرد.

خلاصه رمان:1.5
    خلاصه رمان بخشی است که خواننده قبل از دیدن محتوای کلی داستان به آن توجه می کند و می تواند عاملی باشد که خواننده را به خواندنش ترغیب کند( پرستش دختری که غرورش بالاترین نقطه ی اوجش است و غرق در دنیایی که برای خود ساخته . اتفاقی در زندگی اش می افتد؛ اتفاقی که او را وارد هیجانی ترین بخشی از زندگی اش می کند و شخصی وارد زندگی اش می شود که ....)

ژانر رمان:0.5
    رمان نویسی دارای ژانرهای مشخصی است از جمله (درام، عاشقانه، اجتماعی ، معمایی.جنایی و تخیلی... ژانر رمان عاشقانه اس و مقداری معمایی که در روند داستان به چشم می آید

نگارش رمان :2
    بخش مهم نگارش، رعایت اصول و علائم آن است که در خیلی از جاها به آن رعایت کرده بودین اما جاهایی نظیر:"بی توجه به اطراف پایین و نگاه می کرد" به جای "و" از "را" استفاده کنین.
    " با شنیدن صدای من برگشت سمت من و با یک لبخند گفت" تکرار "من" در این جمله دیده می شود پیشنهاد می کنم جمله رو اینطور بنویسین (با شنیدن صدای من برگشت و با یک لبخند گفت)
    "هرچند که این سکوت رو چیزی که می تونست خراب کند، صدای بوق ماشین های تو خیابون های شلوغ تهران بود" (هر چند که این سکوت را چیزی نمی توانست بهم بزند، جز صدای بوق ماشین ها در خیابان های شلوغ تهران)
    "در ورودی و که باز کردم " ( در ورودی را که باز کردم) ، "خواستم پله اول را پا بزرام" (قبل آنکه قدم بر روی پله اول بگذارم) ، "اینبار صدای تق و توق پاشنه های کفش های مامان بود شنیده می شد" (اینبار صدای تق و توق پاشنه های کفش های مامان شنیده می شد) "بود" رو حذف کنین تا کلمات کلیدی نباشند.
    "از پنجره اتاقم نگاهی به حیاط انداختم، پنجره اتاق من به حیاط باز می شد" در اینجا باز از تکرار کلمات استفاده کردین (بلند شدم به طرف پنجره اتاقم که رو به حیاط باز می شد قدم برداشتم)

موضوع رمان:1
    موضوع رمان در چند پست نوشته شده و با وجود خلاصه ایی که نوشته بودین نمی شد گفت موضوع و محور کلی داستان از چی قرار است. اما با روندی که در پیش گرفتین موضوع جذب کننده ایی است.

قلم و محتوای رمان:3
    قلمتون زیباست و پشتکاری که برای بهتر شدنش در هر جمله به کار می برین زیباتره. محتوا و قلمتون در یک رده است و با هر بار پیش برد داستان نوشته هاتون خواناتر می شد و محکمی قلمتون بیشتر به چشم می آمد. بازی با کلماتتون خوب بود و به همون نحو پیش رفته بودین.

توصیفات، فضاسازی و شخصیت پردازی:2
    شخصیت پردازی کارکترهایتان در حدی خوب بود، اما در حد دیگر نامشخص بود . بیشتر روی کارکتر دختر داستان کارکرده بودین اما به حدی کارکترهای دیگر خوانا و ناخوانا می شد. مثلا: کارکتر نساء " مادر پرستش" زمانی خوب بود و زمانی ناشناخته بود.
    صحنه سازی کم بود. توصیفات کاملی برای صحنه ها نبود. صحنه سازی یکی از روش های مهم برای تند نشدن روند داستان است. بیشتر از صحنه سازی استفاده کنین که رمان زیبایتان را بهتر جلوه بدهد.

جمع امتیازات:12

ممنون بابت زحمت و وقتی که برای نوشتن می زارین
    قلمتون زیبا و مانا
    موفق باشی
    "با احترام، تیم منتقدین کافه قلم"

8. 2
    مائده
    مدیر گالری تصاویر
    سرپرست منتقدان
    مدیر معرفی و نقد کتاب
    مدیر برگزیده 95
    تیم منتقدان رمان
    تیم مدیران
    2,518
    7,622
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربر گرامی:)
    ممنون از اینکه سایت کافه قلم را برای انتشار رمان خود انتخاب کردید.
    رمان شما توسط تیم منتقدین کافه قلم مورد بررسی قرار گرفت.
    دو منتقد مسئول بررسی رمان شما، و یک نفر مسئول بررسی نقد بودند.
    با توجه به ملاحظات انجام شده میانگین امتیاز رمان شما 13 می باشد.
    رمان به زودی باز خواهد شد...
    امیدواریم نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و پیشرفتی چشم گیری داشته باشید.
    در صورت معترض بودن به امتیاز مکتسبه به تاپیک زیر مراجعه نمایید
    دفتر اعتراض تیم منتقدین کافه قلم
    با احترام مدیر تیم منتقدین کافه قلم
    و دلم می خواهد از برای دلِ تو
    آنچه که دلت،خود خواهد
    #مائده

نقد یه هدیه اس،با آغوش باز بپذیرش دوست من

فراخوان جذب منتقد

تاپیک جامع درخواست نقد رمان
  10. 2
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع