ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    Fatemeh.r3
    کاربر تازه وارد
    95
    26

Emoji 16 کمی تعقل در رابطه با اثر برگزیده ی قرن بیستم "شازده کوچولو"

"فکر می کنم شازده کوچولو برای فرار از سیاره اش، از پرواز یک دسته پرنده ی مهاجر کمک گرفته باشد"
    این جمله برای اکثر ماها آشناس. دو کلمه ی شازده کوچولو برای اکثر ما شادی یا غمی از ته دل رو به وجود میاره. اکثرمون با این کتاب خاطره داریم. از روباه رسم دوستی - به قول روباه اهلی شدن- رو یاد گرفتیم؛ از گل یاد گرفتیم که تا وقتی دیر نشده، عشقمونو ابراز کنیم تا از دستش ندیم، که خودخواه نباشیم؛ و از شازده کوچولو یاد گرفتیم که همیشه عاشق باشیم و به عشقمون وفادار بمونیم.
    چند روز پیش که با دوستم حرف شازده کوچولو رو می زدیم، گفتش که اصلا این کتابو نپسندیده. دلم شکست. دلم گرفت. چیزی بهش نگفتم اما با خودم فکر کردم که شاید چیزی از این اثر زیبارو درک نکرده.چون کتاب پرمفهومی بود. یادمه هر قسمتشو که می خوندم با خودم کلی فکر می کردم. می گفتم کوه های شازده نشونه از آدمای مهم زندگیت داره که نباید سعی کنی آزارشون بدی و روحشون رو سیاه کنی و اگه کردی باید سعی کنی که اونو یه جوری جبران کنی وگرنه یه روز به قدری از دستت ناراحت میشن که برای همیشه از دستشون میدی، سیاره نشون از دل کوچیک ما داره که افراد یا اشخاص رو با توجه به شخصیت خودمون بهش وارد کردیم ( مثلا پادشاه فقط تختش و لباسش رو دوست داشت). اما هرکاری کردم نتونستم واسه گوسفند یا درختای بائوباب تمثیلی از زندگی خودم یا شما پیدا کنم. ( و فقط خدا میدونه که همچنانم به فکرشونم تا بتونم واسه خودم به شکلی معماهاشونو حل کنم.)
    خوب میدونم که شازده کوچولو تا حد زیادی منو بزرگ کرد و به بلوغ فکری رسوند.واسه همین به فکرم رسید که با هم کمی فکر کنیم و ببینیم شازده کوچولو چه چیزایی بهمون یاد داده. شخصیتاش چیا بهمون گفتن. راز درونی شازده کوچولو که فقط با چشم دل دیده میشه چیه که اونو این همه سال ماندگار کرده.
    ممنون میشم اگه تو این بحث شرکت کنین تا یه چیزایی رو به هم با هم یاد بدیم. با تشکر از توجهتون.
    ویرایش توسط Fatemeh.r3 : 2018/03/22 در ساعت 19:59
  2. 1
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع