ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    arezooprkohan
    کاربر نیمه فعال
    1,825
    969

Emoji 1 طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی

سلام و درود به بچه های کافه قلم.
    مخصوصا به اونایی که مثل من خوره ی آشپزی و شیرینی پزی ان.
    اول بگم براتون که همیشه وقتی سوشی میدیدم دوست داشتم امتحانش کنم و از من اصرار و از خانواده انکار که بدمزه س.
    پس تصمیم گرفتم خودم تو خونه تهیه اش کنم و در پی پرس و جو های بسیار فهمیدم که مرکز تهیه وسایل سوشی، سبزیجات ژاپنی، نودل و چاپستیک و خیلی چیزهای دیگه بازار بهجت آباد هست.؛کریمخان- خیابان عضدی.
    طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-sushi.jpg

اول بگم که سوشی رو هم با تن ماهی و هم با ماهی مخصوص سوشی یا ساشیمی هم میتونید درست کنید اما از اونجایی که ماهی های بهجت آباد گرونه بهتون توصیه میکنم اصلا ماهی تو موادتون بکار نبرید.چون مزه ش افتضاحه
    خوب از خیر ماهی خام و چیپس میگو که بگذریم میرسیم به طرز تهیه سوشی با تن ماهی(که خودم خیلی دوست دارم)؛
    مواد لازم؛
    -نوری(جلبک دریایی) به تعداد دلخواه
    -سرکه ی برنج
    -واسابی (دلخواه) ؛ اینم بگم که اگه از واسابی استفاده میکنید خیلی کم روی سوشیتون بزنید چون بسیار تنده و مزه ای مثل خردل داره.
    -یک عدد تن ماهی
    -سس فرانسوی یا هزار جزیره
    -سس سویا
    -برنج ژاپنی
    -خیار و هویج هرکدام یک عدد
    -حصیر مخصوص سوشی (ماکی سو)یک عدد

خوب اول باید برنجتون رو آماده کنید؛
    مواد لازم برای برنج سوشی

• 3 پیمانه برنج ژاپنی

• 3 ¼ پیمانه آب

• 1/3 پیمانه سرکه برنج

• 3 قاشق غذاخوری شکر

• یک قاشق چایخوری نمک

طرز تهیه

1. برنج را در یک کاسه بزرگ بریزید و با آب سرد چندین بار بشویید تا آب آن زلال شود. سپس آن را در آبکش بریزید و 30 دقیقه کنار بگذارید. برنج را به همراه آب در پلوپز بریزید و بگذارید نیم ساعت خیس بکشد. سپس دستگاه را روشن کنید و نیم ساعت بپزید. 15 دقیقه نیز آن را دم کنید تا کاملا نرم شود.

2. در این فاصله، سرکه سوشی را آماده کنید: سرکه برنج، شکر و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. درون قابلمه بریزید و روی حرارت کم قرار دهید. آنها را هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. پس از اینکه کمی غلیظ شد، آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

3. برنج دم کشیده را درون کاسه بزرگی بریزید. ترجیحا کاسه فلزی نباشد. سرکه سوشی را روی آن بریزید و با کف‌گیر آنها را هم بزنید تا سرکه به خورد همه برنج ها برود. مراقب باشید که این حرکت موجب له شدن برنج نشود. سپس آن را کنار بگذارید تا سرد شود.

طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-sushi-rice-9.jpg

بعد از تهیه برنج میریم سراغ مواد داخل سوشی:
    -ابتدا خیار و هویجتون رو به صورت خلالی ببرید. یادتون باشه خیار رو یکی در میون پوست بکنید تا سوشیتون ظاهر زیباتری داشته باشه. هویج و خیار رو تو یک تابخ کوچیک با روغن مایع (ترجیحا سبزیجات) کمی تفت بدید.
    -حالا تن ماهی جوشیده رو داخل کاسه ی بزرگی بریزید و تکه تکه اش کنید. به مقدار دلخواه سس ،فلفل ژاپنی و سس سویا بهش اضافه کنید اما سس مایونز رو اضافه نزنید چون با سرکه خیلی تند میشه و نمیتونید بخورید.

خوب حالا یک ورق نوری خشک رو بردارید و قسمت زبرش رو روی حصیر بذارید ،یک قاشق برنج روی نوری پهن کنید و مواد رو داخل نوری بچینید به این شکل:
    طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-sushi-gaminimas-72114052.jpg

هویج و خیار رو باید اطراف تن ماهی بچینید.

*اگر دوست دارید که قسمت سفید یا همون برنج روی سوشی باشه باید نوری تون رو با احتیاط برگردونید به طوری که برنج روی حصیر باشه و شما مواد رو روی نوری بریزید:
    طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-how-to-make-sushi.png

مثل شکل بالا.البته خیلی جاها هم میگن که روی حصیرتون رو با نایلون یا سلفون بپوشونید تا برنج به حصیرتون نچسبه و درسته . اگر مثل من تو نگه داشتن سلفون روی حصیر مشکلی ندارید بهتره این کار رو بکنید.
    خوب حالا که نوری رو از مواد پر کردید میتونید رولش کنید؛
    طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-sushimaking.jpg

بعد از هر تکه ای که میپیچین خوب حصیر رو فشار بدین تا رولتون محکم بشه.
    وقتی رولتون آماده میشه نوبت به بریدن سوشی به قطعه های کوچیک میرسه و سخت ترین قسمتش همینه. چون برای بریدن و خراب نکردن رول سوشی باید چاقوتون خیلی تیز باشه. اگه مثل من از چاقوی معمولی(اما بزرگ، مخصوص بریدن گوشت) استفاده میکنید ابتدا خیسش کنید و رولتون رو با عقب و جلو کردن چاقو ببرید.
    میتونید دور رول سلفون بپیچید و بعد ببرید که من توصیه نمیکنم.
    به رول فشار نیارید و خیلی آروم ببریدش.

طرز تهیه سوشی | غذاهای دریایی-maxresdefault.jpg

حالا میتونید سوشی تون رو با سیاه دونه، کنجد، سس مایونز، سس سویا یا هر چی که دوست داشتین تزیین و نوش جان کنید.
  2. 1
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع