ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    *Andromeda*
    منتقد رمان
    تیم منتقدان رمان
    3,977
    8,730

موضوع: پرفروش های نشرچشمه کوروش سال 95 - شعر

1. پذیرفتن
    گروس عبدالملکیان
    انتشارات چشمه
    مجموعه شعر «پذیرفتن» سروده‌ی «گروس عبدالملکیان» شاعر نام‌آشنای معاصر است. این مجموعه ۳۸ قطعه شعر را دربردارد. در ابتدای کتاب این جمله آمده است: «انسان دو بار به نادانی می‌رسد، یک بار پیش از دانایی و یک بار پس از آن؛ و تنها تفاوت این دو در پذیرفتن است.» با هم دو شعر از این مجموعه را می‌خوانیم: «آخرین پرنده را هم رها کرده‌ام/ اما هنوز غمگینم/ چیزی/ در این قفس خالی هست/ که آزاد نمی‌شود»، «عمق آخرین حرف‌ها/ مثل ایستادن کنار دره اى/ مى‌ترساندم/ و سنگ ریزه‌اى/ که به اعماق/ مى‌غلتد/ همه چیز را با خود برده است» گروس عبدالملکیان (۱۳۵۹) فرزند محمدرضا عبدالملکیان شاعر معاصر است. «پرنده پنهان»، «رنگ‌های رفته دنیا»، «سطرها در تاریکی جا عوض می‌کنند»، «حفره» و... از مجموعه شعرهای اوست. کتاب پذیرفتن را نشر «چشمه» منتشر کرده است.

2.رنگ های رفته دنیا
    گروس عبدالملکیان
    انتشارات چشمه
    کتاب «رنگ‌های رفته‌ی دنیا» سروده‌ی «گروس عبدالملکیان» است. کتاب حاضر دو مجموعه شعر از گروس عبدالملکیان را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد: مجموعه‌ی «رنگ‌های رفته‌ی دنیا» که در طی سال‌های 1381 تا 1384 و مجموعه‌ی «گزیده‌ای از پرنده‌ی پنهان» که در طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۰ سروده شده است. عبدالملکیان شاعر نام‌آشنای معاصر است که از یازده‌ سالگی شروع به نوشتن شعر کرد. در ادامه، شعر «تردیدها و درنگ» را از مجموعه‌ی «رنگ‌های رفته‌ی دنیا» می‌خوانیم: «به نام تو حتی، شک کرده‌ام. به درختان و شاخه‌های‌شان که شاید ریشه‌ها باشند و شاید سال‌هاست که زیر زمین زندگی می‌کنیم. چه کسی جای جهان را عوض کرده است؟ و چرا پرندگان در معده‌های ما پرواز می‌کنند؟ و چرا قرص‌ها تولدم را به تاخیر می‌اندازند؟ سال‌هاست که زیر زمین زندگی می‌کنیم و شاید روزی از هفتاد سالگی‌ام به دنیا بیایم و احساس کنم که مرگ پیراهنی‌ست که به تن می‌کنیم. می‌توانی دکمه‌هایش را ببندی یا باز بگذاری، می‌توانی آستین‌هایش را بالا بزنی، می‌توانی... من حدس‌های مردی زندانی‌ام از فصل‌های پشت دیوار.» انتشارات «چشمه» مجموعه شعر حاضر را برای علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی منتشر کرده است.

3. کلمات تنم را کبود کردند
    نسرینا رضایی
    انتشارات چشمه
    مجموعه شعر «کلمات تنم را کبود کرده‌اند» سروده‌ی «نسرینا رضایی» است. این مجموعه ۳۸ شعر دارد. «قلاب کردی»، «با چهره‌ای مصمم»، «سقوط ایستاده بود»، «تمام دلتنگی‌ام را»، «آسمانی که پشت ابرها»، «جمله‌هایی مچاله‌شده»، «آفتاب»، «ساکن جزیره‌ای هستم»، «موسیقی محزونی بود»، «رفتنت»، «بی‌قراری جسمم»، «سرابی»، «شرط سر اتاقم بود»، «آن‌قدر سردی»، «از من نخواه مردنم را فراموش کنم»، «جسمت را به آب‌ها خواهم سپرد»، «جذابیت فروپاشی وجودم»، «خیابانی که با خودم به خانه آوردم»، «کودکی‌ام» و... عنوان تعدادی از شعرهای این مجموعه است. با هم دو شعر از این کتاب را می‌خوانیم: «تمام مردها را/ جلو گلوله‌ها فرستادی/ فرمانده!/ حالا بگو/ برای پس‌گرفتن آغوشی/ که تمام وطنم بود/ به کجا لشکر بکشم؟» «چه‌قدر سکوت درد دارد/ وقتی سمعک‎ها/ حرف‎های درون خانه‎ات را هم می‎شنوند/ تعجبی ندارد!/ در جهانی که گرد آفریده شده است/ هیچ کنجی وجود نخواهد داشت/ تا با احساست خلوت کنی/ تا کی باید چشم‎ها را جریمه کرد/ تا درست حرف‎‌زدن را بیاموزند/ وقتی که می‎شود با دو کلمه‎ی ساده گفت:/ دوستت دارد!» مجموعه شعر کلمات تنم را کبود کرده‌اند از سوی نشر «چشمه» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

4. کتاب
    نویسنده : فاضل نظری
    سوره مهر
    «کتاب» فاضل نظری شامل ۴۰ مورد از تازه‌ترین غزل‌های این شاعر سرشناس کشورمان است که در آن به مفاهیمی چون عشق، زندگی، دنیا، مرگ و انسان پرداخته می‌شود. علاوه براین همچون آثار دیگر نظری، چند شعر نیز در وصف موضوعاتی دینی چون کربلا و مفهوم انتظار است. البته این تنها نقطه اشتراک این آثار با دیگر کتاب‌های منتشر شده از او نیست چرا که این شباهت در ظاهر جدیدترین اثر فاضل نظری با آثار پیشینش نیز وجود دارد.

5. اسمش همین است
    نویسنده: علیرضا آذر
    انتشارات نیماژ

ای کاش که برگردد آن حس کهن در من
    تا باز به هم ریزد زیر و بم من در من

تا باز بجوشد در ته مانده ی ایمانم
    الباقی آیات تاریخ شدن در من

ای وای از آن روزی کز معرکه برگردم
    تا حق عمل گیرد هر چه قدغن در من

6. یک بسته سیگار در تبعید
    غلامرضا بروسان
    انتشارات مروارید
    میوه در گیاه رشد می‌کند و شعر در شاعر.
    این دو همدیگر را کامل می‌کنند. معمولاً شعر برای من
    با ترانه‌ای از راه می‌رسد و غالباً غمگین.
    چراکه شاعران ذات اندوهگین جهان‌اند
    تنها شاعران‌اند که از ماقبل تاریخ
    چیزهایی را به یاد می‌آورند
    هنوز در انبوهی درختان
    رفتار مرموز پرنده‌ای دیده می‌شود
    که آدمی را وامی‌دارد
    تا از درخت بالا رود.
    انسان وجود منتظری است.
    شاید در انتظار خیالی
    که هنوز بشود در آن غرق شد.

7. دنیای این روزای من
    روزبه بمانی
    انتشارات نگاه
    کتاب «این روزای من» نوشته «روزبه بمانی» است. این کتاب مجموعه‌ای از ترانه‌های عاشقانه‌ی روزبه بمانی است که به‌تازگی رونمایی شده است. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: «دنیای این روزای من هم قد تن‌پوشم شده/ انقدر دورم از تو که دنیا فراموشم شده/ دنیای این روزای من درگیر تنهاییم شده/ تنها مدارا می‌کنیم دنیا عجب جایی شده/ هر شب تو رویای خودم آغوشتو تن می‌کنم/ آینده‌ی این خونه رو با شمع روشن می‌کنم/ هر شب تو رویای خودم آغوشتو تن می‌کنم/ آینده ی این خونه رو با شمع روشن می کنم/ در حسرت فردای تو تقویممو پر می‌کنم/ هر روز این تنهاییو فردا تصور می‌کنم...» این کتاب توسط انتشارات «نگاه» منتشر شده است.

8. پاییز سال بعد

رستاک حلاج
    انتشارات نگاه
    رستاک حلاج از آن دست موزیسین های ناب و دست نخورده ای است که در طول گذر زمان جنس موسیقی آن تغییری به خود ندیده و استایل خود را حفظ کرده است همان استایلی که رستاک را به محبوبیت امروزی آن رسانده است.
    او در زمینه‌های ترانه‌سرایی، آهنگسازی و خوانندگی به صورت حرفه‌ای قدم برمی‌دارد.
    حلاج نام این کتاب را “پاییز سال بعد” نام‌گذاری کرده است. از او همچنین قطعه‌ای با همین نام را که ترانه‌اش سروده خود خواننده است چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد.
    در این اثر رستاک متن گزیده‌ای از ترانه‌هایش و چند شعر از مخاطبانش که درباره وی سروده شده همراه با تعدادى از نت‌های آثار اجراشده را آورده است.

9.مرثیه برای درختی که به پلهو افتاده است
    غلامرضا بروسان
    انتشارات مروارید
    از خانواده ی بلوط هایم؟
    یا از نژاد اسب؟
    نمی دانم
    تنها این را می دانم
    که اول دیوانه نبوده ام.

10. گلها همه آفتاب گردانند

قیصر امین پور
    انتشارات مروارید
    ز تمام رمز و رازهای عشق
    جز همین سه حرف
    جز همین سه حرف ساده میان تهی
    چیز دیگری سرم نمی‌‏شود
    من سرم نمی‌‏شود
    ولی...
    راستی
    دلم
    که می‌‏شود!
    موضوع: پرفروش های نشرچشمه کوروش سال 95 - شعر-img-20170502-195607-385.jpg
    Andromeda و مهلا اکبری - تیم خبرنگاران کافه قلم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست موضوع: پرفروش های نشرچشمه کوروش سال 95 - شعر-img-20170502-195607-385.jpg  
    • در حالِ نگارشِ رمان "مرگ مزمن" •
    • بزودی... "دیزالو" •
    • مجموعه متون ادبی "فقر مطلق چشم هایت" •

" توصیه می شوند : رمانهای زنگار - زخم ناسور - آفتاب می شود - ایستگاه آخر - فریاد سکوت - استکهلم - کاریکاتور - تو را سکوت می کنم - دوران گزند "
  2. 9
    fatemeh sadat-aalaey*
    کاربر تازه وارد
    313
    27
    مرسی عزیزم مطالب جالبی بود
  4. 2
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع